Na een intensieve carrière als auditor in het mkb maakte Karin Stoop een half jaar geleden de switch naar Public Search. “Ik wilde blijven doen wat ik leuk vind, maar nog meer bijdragen aan de maatschappij.” Die kans kreeg ze meteen met haar eerste opdracht bij Reinaerde, een zorgorganisatie voor de begeleiding, zorg en behandeling van mensen met een verstandelijke beperking in de provincie Utrecht. Karin is daar Interim Financial Controller, met een doorkijkje naar de belangen van Business Control.

Cijfers opschonen

Met cijfers werken. Dat is wat ze het liefste doet. Het klinkt simpel, maar dat is het doorgaans niet. Neem bijvoorbeeld de opdracht bij Reinaerde: “Door veel personele wisselingen dreigde de financiële afdeling een beetje ‘uit control’ te raken. Daar is goed op geanticipeerd door Public Search in te schakelen. Ik ben meteen begonnen met een plan van aanpak. De cijfers controleren, waar nodig opschonen en rapportages corrigeren. Tegelijkertijd wilde ik de processen verbeteren, van boeken tot rapporteren. Gelukkig komen we nu al veel meer ‘in control’.”

“Als financiële data verandert, wil ik weten waarom. Is er een achterliggende trend, of is het een incident? Ik vind het een mooie taak om dat te achterhalen en te verklaren. Want het levert wezenlijke stuurinformatie op.”

Karin Stoop Finance Consultant (Public Search)

Adequate processen

De ondergrens voor Financial Control is het wettelijk kader, stelt Karin. “Daaraan móet je voldoen. Maar de kunst is om te bekijken wat goed werkt voor de organisatie. Wat nodig is voor vlotte, adequate processen. Dat pak ik samen met Business Control op. In principe lever ik de juiste cijfers op waarmee zij gefundeerd vooruit kunnen kijken, maar in de praktijk doen we veel samen. We vormen een driehoek met Zorg Control, dat de specifieke, veeleisende administratie van de zorgorganisatie uitvoert. Binnen die driehoek voel ik me perfect op mijn plek.”

karin stoop 1 (2)

Trend of incident?

Cijfers vertellen een verhaal. En dat wil Karin kennen. “Als financiële data verandert, wil ik weten waarom. Is er een achterliggende trend, of is het een incident? Ik vind het een mooie taak om dat te achterhalen en te verklaren. Want het levert wezenlijke stuurinformatie op.

Die wisselwerking met de business spreekt me aan. Als auditor werk je per definitie op een eiland. Je komt binnen bij een klant, doet je werk en vertrekt weer naar de volgende klant. De druk is groot.”

Zorg zit in het bloed

De afgelopen maanden voelden daarom een beetje als afkicken. “Niet dat ik het nu rustig aan wil doen, maar het mag wel iets minder. Intrinsiek ben ik juist meer gemotiveerder dan ooit. Mijn vader en moeder waren allebei actief in de zorg, dus het zit in mijn bloed. Wat ik in de accountancy heb geleerd over professionaliseren en voortdurend verbeteren, neem ik mee.”

De boel beter achterlaten

Momenteel zit Karin met PWC om de tafel voor de jaarrekening. “Dat is wel heel bekend terrein ja, ik zit nu alleen aan de andere kant. Ik duik dieper de organisatie in om zaken uit te zoeken. En vervolgens gedegen advies te geven. Ik wil de boel beter achterlaten dan ik aantrof. De waarde van een Financial Controller wordt nog weleens onderschat! Als je niet weet wat er is gebeurd, kun je niet bepalen wat gaat komen.”

karin stoop 1 (3) (1)

Karin Stoop

Finance Consultant – Public Search